
Amelle Cream Raffia 4 Drawer Accent Chest By Homeroots
Add coastal ambiance to any space with this raffia-clad accent chest. Providing abundant storage and stylish contemporary lines, it boasts a cream finish and four drawer with felt-lined bottoms and silver finished crescent drawer pulls - a stunning addition in a bedroom or an entryway.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Raffia |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Cream Raffia |
| Product Color: | Beige |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877044 |
| Product SKU: | 389804 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Raffia Drawer Accent Chest |
| Amelle Cream Raffia Drawer Accent |
| Amelle Cream Raffia Drawer |
| Raffia Drawer Accent Chest |
| Amelle Cream Raffia |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,450.28
-65%$1,450.28
$507.60More Images



Amelle Cream Raffia 4 Drawer Accent Chest By Homeroots
Add coastal ambiance to any space with this raffia-clad accent chest. Providing abundant storage and stylish contemporary lines, it boasts a cream finish and four drawer with felt-lined bottoms and silver finished crescent drawer pulls - a stunning addition in a bedroom or an entryway.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Raffia |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Cream Raffia |
| Product Color: | Beige |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877044 |
| Product SKU: | 389804 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Raffia Drawer Accent Chest |
| Amelle Cream Raffia Drawer Accent |
| Amelle Cream Raffia Drawer |
| Raffia Drawer Accent Chest |
| Amelle Cream Raffia |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add coastal ambiance to any space with this raffia-clad accent chest. Providing abundant storage and stylish contemporary lines, it boasts a cream finish and four drawer with felt-lined bottoms and silver finished crescent drawer pulls - a stunning addition in a bedroom or an entryway.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 32in H |
| Product Material: | Raffia |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Cream Raffia |
| Product Color: | Beige |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822877044 |
| Product SKU: | 389804 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cream Raffia Drawer Accent Chest |
| Amelle Cream Raffia Drawer Accent |
| Amelle Cream Raffia Drawer |
| Raffia Drawer Accent Chest |
| Amelle Cream Raffia |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























