
Amber Mouth Blown Bubble Glass Thick Walled Cylinder Vase By Homeroots
A gorgeous vase that is a piece of art unto itself, this Mouth Blown Bubble Glass Thick Walled Cylinder Vase is a stunner. This 10.5" H thick rim cylinder can handle a large boquet. The sleek shape coupled with beautiful color and the fine European design make this vase a must have in your collection. 10.5" x 4" x 4"
Specifications
| Product Dimensions: | 10.5" H x 4" W x 4" D |
| Product Color: | amber |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 390105 |
| Product UPC: | 4512822880372 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Amber Mouth Blown Bubble Glass Thick Walled Cylinder Vase By Homeroots
A gorgeous vase that is a piece of art unto itself, this Mouth Blown Bubble Glass Thick Walled Cylinder Vase is a stunner. This 10.5" H thick rim cylinder can handle a large boquet. The sleek shape coupled with beautiful color and the fine European design make this vase a must have in your collection. 10.5" x 4" x 4"
Specifications
| Product Dimensions: | 10.5" H x 4" W x 4" D |
| Product Color: | amber |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 390105 |
| Product UPC: | 4512822880372 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A gorgeous vase that is a piece of art unto itself, this Mouth Blown Bubble Glass Thick Walled Cylinder Vase is a stunner. This 10.5" H thick rim cylinder can handle a large boquet. The sleek shape coupled with beautiful color and the fine European design make this vase a must have in your collection. 10.5" x 4" x 4"
Specifications
| Product Dimensions: | 10.5" H x 4" W x 4" D |
| Product Color: | amber |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 390105 |
| Product UPC: | 4512822880372 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























