
Alum Wooden Trophy Big By Homeroots
a brass antique trophy on a wooden base makes everyone feel like a winner. the beautiful adorned handles, which are welded on, and the size make for a great centerpiece or other home decor. the cap is removable and can do anything from hold flowers to hide keys! ? cap detaches ? trophy and cap made out of aluminum with a bronze finish ? base made out of dark wood with a felt lining on the bottom ? trophy is hollow
Specifications
| Product Dimensions: | 12.5" H x 6.5" W x 4.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364217 |
| Product UPC: | 4512839553962 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Alum Wooden Trophy Big By Homeroots
a brass antique trophy on a wooden base makes everyone feel like a winner. the beautiful adorned handles, which are welded on, and the size make for a great centerpiece or other home decor. the cap is removable and can do anything from hold flowers to hide keys! ? cap detaches ? trophy and cap made out of aluminum with a bronze finish ? base made out of dark wood with a felt lining on the bottom ? trophy is hollow
Specifications
| Product Dimensions: | 12.5" H x 6.5" W x 4.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364217 |
| Product UPC: | 4512839553962 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
a brass antique trophy on a wooden base makes everyone feel like a winner. the beautiful adorned handles, which are welded on, and the size make for a great centerpiece or other home decor. the cap is removable and can do anything from hold flowers to hide keys! ? cap detaches ? trophy and cap made out of aluminum with a bronze finish ? base made out of dark wood with a felt lining on the bottom ? trophy is hollow
Specifications
| Product Dimensions: | 12.5" H x 6.5" W x 4.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364217 |
| Product UPC: | 4512839553962 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























