
Alum Boat Small By Homeroots
an aluminum sailboat that gives an artistic appeal to its contemporary design. the silhouette decor piece adds a little sparkle to any part of the home or office. ? made out of aluminum with a shiny nickel finish
Specifications
| Product Dimensions: | 12.25" H x 3.25" W x 9" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Crystal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364198 |
| Product UPC: | 4512839554174 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Alum Boat Small By Homeroots
an aluminum sailboat that gives an artistic appeal to its contemporary design. the silhouette decor piece adds a little sparkle to any part of the home or office. ? made out of aluminum with a shiny nickel finish
Specifications
| Product Dimensions: | 12.25" H x 3.25" W x 9" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Crystal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364198 |
| Product UPC: | 4512839554174 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
an aluminum sailboat that gives an artistic appeal to its contemporary design. the silhouette decor piece adds a little sparkle to any part of the home or office. ? made out of aluminum with a shiny nickel finish
Specifications
| Product Dimensions: | 12.25" H x 3.25" W x 9" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Crystal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364198 |
| Product UPC: | 4512839554174 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























