
Alum Aeroplane By Homeroots
Aluminum plane model emulating WWII planes. Includes front four propellers that spin upon touch. ? Made out of aluminum with a shiny nickel finish ? Propellers spin
Specifications
| Product Dimensions: | 10.5" H x 22.5" W x 13" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | wood / Fiberglass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364195 |
| Product UPC: | 4512839554211 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $175.74
-65%$175.74
$61.51More Images





Alum Aeroplane By Homeroots
Aluminum plane model emulating WWII planes. Includes front four propellers that spin upon touch. ? Made out of aluminum with a shiny nickel finish ? Propellers spin
Specifications
| Product Dimensions: | 10.5" H x 22.5" W x 13" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | wood / Fiberglass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364195 |
| Product UPC: | 4512839554211 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Aluminum plane model emulating WWII planes. Includes front four propellers that spin upon touch. ? Made out of aluminum with a shiny nickel finish ? Propellers spin
Specifications
| Product Dimensions: | 10.5" H x 22.5" W x 13" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | wood / Fiberglass |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364195 |
| Product UPC: | 4512839554211 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























