
Ako Modern Console Chest By Homeroots
A choclate finish lends this Mango wood storage cabinet charming appeal, while its open basket doors and iron hardware give it an industrial look. Use it to stow spare linens and hand towels in the guest bath, or stock it with tape, wrapping paper, and envelopes to create a convenient mailing station.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 43.5in W x 17.5in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Modern Expressions |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876573 |
| Product SKU: | 389756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Ako Modern Console Chest By Homeroots
A choclate finish lends this Mango wood storage cabinet charming appeal, while its open basket doors and iron hardware give it an industrial look. Use it to stow spare linens and hand towels in the guest bath, or stock it with tape, wrapping paper, and envelopes to create a convenient mailing station.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 43.5in W x 17.5in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Modern Expressions |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876573 |
| Product SKU: | 389756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A choclate finish lends this Mango wood storage cabinet charming appeal, while its open basket doors and iron hardware give it an industrial look. Use it to stow spare linens and hand towels in the guest bath, or stock it with tape, wrapping paper, and envelopes to create a convenient mailing station.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 43.5in W x 17.5in D x 34in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Modern Expressions |
| Product Color: | Dark Brown |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822876573 |
| Product SKU: | 389756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























