
Ahoy 26" Counter Stool - Set of 2 Gray By LumiSource - B26-AHOYUP2-SWVG BKGY2
The contemporary charm of the Ahoy Counter Stool by LumiSource combines sturdy construction with aesthetic appeal. Sleek fabric upholstery is accented by stylish wood legs. Available in a variety of color and pattern combinations.
Specifications
| Product Dimensions | 37 H x 18.5 W x 19.5 L |
| Seat To Floor | 26" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Seat To Footrest | 17.5" |
| Backrest Height | 11.5" |
| Seat To Back Angle | 99.5° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Metal, Wood |
| Product Color: | Black Wood, Gold Metal, Grey Fabric |
| Product SKU: | B26-AHOYUP2-SWVG BKGY2 |
| Product UPC: | 681144135850 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height with 360-degree swivel |
| Stylish fabric upholstery |
| Black wood legs with round gold footrest |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $280.00
-65%$280.00
$98.00More Images







Ahoy 26" Counter Stool - Set of 2 Gray By LumiSource - B26-AHOYUP2-SWVG BKGY2
The contemporary charm of the Ahoy Counter Stool by LumiSource combines sturdy construction with aesthetic appeal. Sleek fabric upholstery is accented by stylish wood legs. Available in a variety of color and pattern combinations.
Specifications
| Product Dimensions | 37 H x 18.5 W x 19.5 L |
| Seat To Floor | 26" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Seat To Footrest | 17.5" |
| Backrest Height | 11.5" |
| Seat To Back Angle | 99.5° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Metal, Wood |
| Product Color: | Black Wood, Gold Metal, Grey Fabric |
| Product SKU: | B26-AHOYUP2-SWVG BKGY2 |
| Product UPC: | 681144135850 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height with 360-degree swivel |
| Stylish fabric upholstery |
| Black wood legs with round gold footrest |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The contemporary charm of the Ahoy Counter Stool by LumiSource combines sturdy construction with aesthetic appeal. Sleek fabric upholstery is accented by stylish wood legs. Available in a variety of color and pattern combinations.
Specifications
| Product Dimensions | 37 H x 18.5 W x 19.5 L |
| Seat To Floor | 26" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Seat To Footrest | 17.5" |
| Backrest Height | 11.5" |
| Seat To Back Angle | 99.5° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Metal, Wood |
| Product Color: | Black Wood, Gold Metal, Grey Fabric |
| Product SKU: | B26-AHOYUP2-SWVG BKGY2 |
| Product UPC: | 681144135850 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed counter height with 360-degree swivel |
| Stylish fabric upholstery |
| Black wood legs with round gold footrest |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























