
Ah-64 Apache Helicopter Sculpture By Homeroots
A beautiful replica of the iconic US Army attack helicopter, the Ah-64 Apache Helicopter Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. It comes with remarkable details such as landing skids, a cockpit, tail rotor, spinning propeller, cannons, and missiles. It is a sought-after piece for aviation enthusiasts and collectors. 9" x 18" x 17"
Specifications
| Product Dimensions: | 9" H x 18" W x 17" D |
| Product Color: | Army Green |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401098 |
| Product UPC: | 808230094130 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Ah-64 Apache Helicopter Sculpture By Homeroots
A beautiful replica of the iconic US Army attack helicopter, the Ah-64 Apache Helicopter Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. It comes with remarkable details such as landing skids, a cockpit, tail rotor, spinning propeller, cannons, and missiles. It is a sought-after piece for aviation enthusiasts and collectors. 9" x 18" x 17"
Specifications
| Product Dimensions: | 9" H x 18" W x 17" D |
| Product Color: | Army Green |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401098 |
| Product UPC: | 808230094130 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A beautiful replica of the iconic US Army attack helicopter, the Ah-64 Apache Helicopter Sculpture is handmade out of metal and accurately detailed. It comes with remarkable details such as landing skids, a cockpit, tail rotor, spinning propeller, cannons, and missiles. It is a sought-after piece for aviation enthusiasts and collectors. 9" x 18" x 17"
Specifications
| Product Dimensions: | 9" H x 18" W x 17" D |
| Product Color: | Army Green |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401098 |
| Product UPC: | 808230094130 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























