
Agave 11.25"OH Potted By Gold Leaf Design Group
One of our favorite boutique plants in our entire collection. Permanently potted with artificial soil at base. Indoor only.
Specifications
| Product Dimensions: | 11"OD x 11.25"OH (pot= 4.73"H x 5.12"D) |
| Product Color: | White |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Mixed Media |
| Product Finish : | |
| Product Weight: | 3.3 lb |
| Product SKU: | PB1654-10GR |
| Shipping LTL: | No |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Agave 11.25"OH Potted By Gold Leaf Design Group
One of our favorite boutique plants in our entire collection. Permanently potted with artificial soil at base. Indoor only.
Specifications
| Product Dimensions: | 11"OD x 11.25"OH (pot= 4.73"H x 5.12"D) |
| Product Color: | White |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Mixed Media |
| Product Finish : | |
| Product Weight: | 3.3 lb |
| Product SKU: | PB1654-10GR |
| Shipping LTL: | No |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
One of our favorite boutique plants in our entire collection. Permanently potted with artificial soil at base. Indoor only.
Specifications
| Product Dimensions: | 11"OD x 11.25"OH (pot= 4.73"H x 5.12"D) |
| Product Color: | White |
| Minimum Quantity: | 1 |
| Product Material: | Mixed Media |
| Product Finish : | |
| Product Weight: | 3.3 lb |
| Product SKU: | PB1654-10GR |
| Shipping LTL: | No |
| Brand: | Gold Leaf Design Group |
Additional Information
Care Instruction: To maintain beauty and longevity, liquid chemical cleaners are not recommended. Remove excessive dust with a feather duster, dry cloth, or compressed air.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























