
Aeroplane Table Clock By Homeroots
This unique aeroplane clock comes with the clock in the center of the wings. It features 100% hand-cast in solid aluminum and topped with a nickel-plated finish. The clock run with one AA battery (not included) and has a white face finish with Roman numerals numbers for a vintage look. Every detail on the model is hand polished to a high luster. This aeroplane clock is a perfect addition to any aviation enthusiast home or office!
Specifications
| Product Dimensions: | 4.5" H x 3" W x 13.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364225 |
| Product UPC: | 4512839553887 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Aeroplane Table Clock By Homeroots
This unique aeroplane clock comes with the clock in the center of the wings. It features 100% hand-cast in solid aluminum and topped with a nickel-plated finish. The clock run with one AA battery (not included) and has a white face finish with Roman numerals numbers for a vintage look. Every detail on the model is hand polished to a high luster. This aeroplane clock is a perfect addition to any aviation enthusiast home or office!
Specifications
| Product Dimensions: | 4.5" H x 3" W x 13.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364225 |
| Product UPC: | 4512839553887 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This unique aeroplane clock comes with the clock in the center of the wings. It features 100% hand-cast in solid aluminum and topped with a nickel-plated finish. The clock run with one AA battery (not included) and has a white face finish with Roman numerals numbers for a vintage look. Every detail on the model is hand polished to a high luster. This aeroplane clock is a perfect addition to any aviation enthusiast home or office!
Specifications
| Product Dimensions: | 4.5" H x 3" W x 13.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Fabric |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364225 |
| Product UPC: | 4512839553887 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























