
Adorable Dog Lover Statue By Homeroots
Dogs symbolize guidance, protection, loyalty, and love. This quality dog statue would be just the right thing to see right before entering a lovely home. This resin statue is about 17 inches long, which is around the same size as a small dog. Welcome your guest with a friendly statue of an adorable dog. For any dog lovers out there, this could not be more perfect for your home. 5" x 19.5" x 17"
Specifications
| Product Dimensions: | 17" H x 5" W x 19.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364248 |
| Product UPC: | 4512839553467 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $112.09
-65%$112.09
$39.23More Images




Adorable Dog Lover Statue By Homeroots
Dogs symbolize guidance, protection, loyalty, and love. This quality dog statue would be just the right thing to see right before entering a lovely home. This resin statue is about 17 inches long, which is around the same size as a small dog. Welcome your guest with a friendly statue of an adorable dog. For any dog lovers out there, this could not be more perfect for your home. 5" x 19.5" x 17"
Specifications
| Product Dimensions: | 17" H x 5" W x 19.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364248 |
| Product UPC: | 4512839553467 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dogs symbolize guidance, protection, loyalty, and love. This quality dog statue would be just the right thing to see right before entering a lovely home. This resin statue is about 17 inches long, which is around the same size as a small dog. Welcome your guest with a friendly statue of an adorable dog. For any dog lovers out there, this could not be more perfect for your home. 5" x 19.5" x 17"
Specifications
| Product Dimensions: | 17" H x 5" W x 19.5" D |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 364248 |
| Product UPC: | 4512839553467 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























