
Acacia Wood Adjustable Riser By Kalalou
Are TV trays not cutting it? Try this adjustable sofa arm rest. This acacia wood armrest gives you a stable surface for food or writing.
Specifications
| Product Dimension: | 20" L x 14" W x 11" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Acacia Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product SKU: | NRAH1043 |
| Product UPC: | 8416281104118 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Features dovetail joints. Moveable leg for custom fit over the arm of a sofa. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Acacia Wood Adjustable Riser By Kalalou
Are TV trays not cutting it? Try this adjustable sofa arm rest. This acacia wood armrest gives you a stable surface for food or writing.
Specifications
| Product Dimension: | 20" L x 14" W x 11" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Acacia Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product SKU: | NRAH1043 |
| Product UPC: | 8416281104118 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Features dovetail joints. Moveable leg for custom fit over the arm of a sofa. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Are TV trays not cutting it? Try this adjustable sofa arm rest. This acacia wood armrest gives you a stable surface for food or writing.
Specifications
| Product Dimension: | 20" L x 14" W x 11" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Acacia Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product SKU: | NRAH1043 |
| Product UPC: | 8416281104118 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Features dovetail joints. Moveable leg for custom fit over the arm of a sofa. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























