
Abstract Iron Backless Bar Stool By Homeroots
This Abstract Iron Backless Bar Stool is art personified and leaves you bewildered at times. With a palette styled seating and clean cut iron legs twisted at the perfect point , this stool delivers a sturdy and solid body. Ideal to suit any modern or abstract decor. 31" x 18" x 17.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 17.5in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Multi-Color |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869001 |
| Product SKU: | 389038 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Abstract Iron Backless Bar Stool |
| Iron Backless Bar Stool |
| Backless Bar Stool |
| Abstract Iron Backless Bar |
| Iron Backless Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Abstract Iron Backless Bar Stool By Homeroots
This Abstract Iron Backless Bar Stool is art personified and leaves you bewildered at times. With a palette styled seating and clean cut iron legs twisted at the perfect point , this stool delivers a sturdy and solid body. Ideal to suit any modern or abstract decor. 31" x 18" x 17.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 17.5in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Multi-Color |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869001 |
| Product SKU: | 389038 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Abstract Iron Backless Bar Stool |
| Iron Backless Bar Stool |
| Backless Bar Stool |
| Abstract Iron Backless Bar |
| Iron Backless Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Abstract Iron Backless Bar Stool is art personified and leaves you bewildered at times. With a palette styled seating and clean cut iron legs twisted at the perfect point , this stool delivers a sturdy and solid body. Ideal to suit any modern or abstract decor. 31" x 18" x 17.5"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 17.5in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Multi-Color |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822869001 |
| Product SKU: | 389038 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Abstract Iron Backless Bar Stool |
| Iron Backless Bar Stool |
| Backless Bar Stool |
| Abstract Iron Backless Bar |
| Iron Backless Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























