
A Shooting Star Wall Mirror By Homeroots
Brighten any room in your home with the lovely Shooting Star Mirror. Whether it’s used as a focal piece or as a finishing touch, it’s eye-catching shape adds visual appeal and complements a variety of color schemes. Incorporate it into a black, gray, or white pallet, or go bolder with cherry red, sea green, or turquoise. This mirror makes a statement wherever you decide to place it. 34" x 34" x 0.9"
Specifications
| Product Dimensions: | 34" H x 34" W x 0.9" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396590 |
| Product UPC: | 808230067349 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $363.38
-65%$363.38
$127.18More Images







A Shooting Star Wall Mirror By Homeroots
Brighten any room in your home with the lovely Shooting Star Mirror. Whether it’s used as a focal piece or as a finishing touch, it’s eye-catching shape adds visual appeal and complements a variety of color schemes. Incorporate it into a black, gray, or white pallet, or go bolder with cherry red, sea green, or turquoise. This mirror makes a statement wherever you decide to place it. 34" x 34" x 0.9"
Specifications
| Product Dimensions: | 34" H x 34" W x 0.9" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396590 |
| Product UPC: | 808230067349 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten any room in your home with the lovely Shooting Star Mirror. Whether it’s used as a focal piece or as a finishing touch, it’s eye-catching shape adds visual appeal and complements a variety of color schemes. Incorporate it into a black, gray, or white pallet, or go bolder with cherry red, sea green, or turquoise. This mirror makes a statement wherever you decide to place it. 34" x 34" x 0.9"
Specifications
| Product Dimensions: | 34" H x 34" W x 0.9" D |
| Product Color: | Gold |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 396590 |
| Product UPC: | 808230067349 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























