
87" Two Doors Cherry Wood TV Armoire By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry TV Armoire. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this TV Armoire features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Dimensions: | 87" H x 54" W x 25" D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Vintage |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 376972 |
| Product UPC: | 4512822886114 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $3,016.03
-65%$3,016.03
$1,055.6187" Two Doors Cherry Wood TV Armoire By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry TV Armoire. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this TV Armoire features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Dimensions: | 87" H x 54" W x 25" D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Vintage |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 376972 |
| Product UPC: | 4512822886114 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry TV Armoire. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this TV Armoire features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Dimensions: | 87" H x 54" W x 25" D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Vintage |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 376972 |
| Product UPC: | 4512822886114 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























