
80" White Faux leather and Silver Sofa By Homeroots
This 80-Inch White Faux Leather And Silver Sofa Is Made From Sturdy And Resilient Faux Leather That Will Look And Feel Like Leather. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Square Arms Offer A Comfy Place To Rest. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 13-Inch H X 80-Inch W X 45-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 13" H x 80" W x 45" D |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 102.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 372117 |
| Product UPC: | 4512839464329 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







80" White Faux leather and Silver Sofa By Homeroots
This 80-Inch White Faux Leather And Silver Sofa Is Made From Sturdy And Resilient Faux Leather That Will Look And Feel Like Leather. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Square Arms Offer A Comfy Place To Rest. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 13-Inch H X 80-Inch W X 45-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 13" H x 80" W x 45" D |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 102.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 372117 |
| Product UPC: | 4512839464329 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 80-Inch White Faux Leather And Silver Sofa Is Made From Sturdy And Resilient Faux Leather That Will Look And Feel Like Leather. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Square Arms Offer A Comfy Place To Rest. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 13-Inch H X 80-Inch W X 45-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 13" H x 80" W x 45" D |
| Product Material: | Leather |
| Product Color: | White |
| Product Weight: | 102.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 372117 |
| Product UPC: | 4512839464329 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























