
79" Gray Velvet And Black Curved Back Sofa By Homeroots
Transform Your Home'S Interior With This Luxurious 79" Gray Velvet And Black Curved Back Standard Sofa. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 30.7" H X 79.3" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30.7" H x 79.3" W x 33.9" D |
| Product Material: | Solid and Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 84.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396462 |
| Product UPC: | 808230066069 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,415.26
-65%$1,415.26
$495.34More Images







79" Gray Velvet And Black Curved Back Sofa By Homeroots
Transform Your Home'S Interior With This Luxurious 79" Gray Velvet And Black Curved Back Standard Sofa. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 30.7" H X 79.3" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30.7" H x 79.3" W x 33.9" D |
| Product Material: | Solid and Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 84.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396462 |
| Product UPC: | 808230066069 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform Your Home'S Interior With This Luxurious 79" Gray Velvet And Black Curved Back Standard Sofa. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 30.7" H X 79.3" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30.7" H x 79.3" W x 33.9" D |
| Product Material: | Solid and Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 84.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396462 |
| Product UPC: | 808230066069 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























