
79" Brown Simplicity Faux Leather And Black Sofa By Homeroots
This 79" Brown Faux Leather And Black Standard Sofa Is Made From Sturdy And Resilient Polyurethane That Will Look And Feel Like Leather. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Recessed Arm Offer A Comfy Place To Rest. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 30.7" H X 79.3" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30.7" H x 79.3" W x 33.9" D |
| Product Material: | Solid and Manufactured Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 84.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396463 |
| Product UPC: | 808230066076 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,811.68
-65%$1,811.68
$634.09More Images







79" Brown Simplicity Faux Leather And Black Sofa By Homeroots
This 79" Brown Faux Leather And Black Standard Sofa Is Made From Sturdy And Resilient Polyurethane That Will Look And Feel Like Leather. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Recessed Arm Offer A Comfy Place To Rest. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 30.7" H X 79.3" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30.7" H x 79.3" W x 33.9" D |
| Product Material: | Solid and Manufactured Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 84.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396463 |
| Product UPC: | 808230066076 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 79" Brown Faux Leather And Black Standard Sofa Is Made From Sturdy And Resilient Polyurethane That Will Look And Feel Like Leather. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. Recessed Arm Offer A Comfy Place To Rest. Built To Last, This Sofa Will Be A Great Centerpiece For Your Room. 30.7" H X 79.3" W X 33.9" D
Specifications
| Product Dimensions: | 30.7" H x 79.3" W x 33.9" D |
| Product Material: | Solid and Manufactured Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 84.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396463 |
| Product UPC: | 808230066076 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























