
71" Walnut Modern Retro Grooves TV Media Center By Homeroots
Practical, Space Saving, And Good Looking, This 71" Walnut Modern Retro Grooves Tv Media Center Is A Versatile Media Storage Solution. Built-In Cable And Wire Management Helps To Keep Those Unseemly Wires At Bay. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 16.2" H X 70.9" W X 17.8" D
Specifications
| Product Dimensions: | 16.2" H x 70.9" W x 17.8" D |
| Product Material: | MDF |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 110.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396548 |
| Product UPC: | 808230066922 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,223.18
-65%$1,223.18
$428.11More Images








71" Walnut Modern Retro Grooves TV Media Center By Homeroots
Practical, Space Saving, And Good Looking, This 71" Walnut Modern Retro Grooves Tv Media Center Is A Versatile Media Storage Solution. Built-In Cable And Wire Management Helps To Keep Those Unseemly Wires At Bay. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 16.2" H X 70.9" W X 17.8" D
Specifications
| Product Dimensions: | 16.2" H x 70.9" W x 17.8" D |
| Product Material: | MDF |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 110.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396548 |
| Product UPC: | 808230066922 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Practical, Space Saving, And Good Looking, This 71" Walnut Modern Retro Grooves Tv Media Center Is A Versatile Media Storage Solution. Built-In Cable And Wire Management Helps To Keep Those Unseemly Wires At Bay. Convert Your Room Into A Special Place With Your Favorite Collectibles And Tv Accessories That Is Suitable For Living Room, Bedroom, Or Office. 16.2" H X 70.9" W X 17.8" D
Specifications
| Product Dimensions: | 16.2" H x 70.9" W x 17.8" D |
| Product Material: | MDF |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 110.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396548 |
| Product UPC: | 808230066922 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























