
69" Taupe Beige Tufted Fabric And Brown Solid Wood Sofa By Homeroots
Designed For Comfort And Good Looks, This 69" Taupe Beige Velvet And Brown Solid Wood Standard Sofa Is A Great Option To Anchor Your Space. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. A Great Showpiece For Your Room, This Sofa Is A Must Have. 32.9" H X 68.5" W X 32.1" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.9" H x 68.5" W x 32.1" D |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 72.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396458 |
| Product UPC: | 808230066021 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








69" Taupe Beige Tufted Fabric And Brown Solid Wood Sofa By Homeroots
Designed For Comfort And Good Looks, This 69" Taupe Beige Velvet And Brown Solid Wood Standard Sofa Is A Great Option To Anchor Your Space. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. A Great Showpiece For Your Room, This Sofa Is A Must Have. 32.9" H X 68.5" W X 32.1" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.9" H x 68.5" W x 32.1" D |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 72.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396458 |
| Product UPC: | 808230066021 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Designed For Comfort And Good Looks, This 69" Taupe Beige Velvet And Brown Solid Wood Standard Sofa Is A Great Option To Anchor Your Space. Solid Colors Give You Lots Of Decorative Options And Are Easy To Work Into Your Decor Scheme. A Great Showpiece For Your Room, This Sofa Is A Must Have. 32.9" H X 68.5" W X 32.1" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32.9" H x 68.5" W x 32.1" D |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 72.00 Pounds |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 396458 |
| Product UPC: | 808230066021 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























