
64" Beige Black Love Seat By Homeroots
Designed For Comfort And Good Looks, This 64" Beige Black Standard Love Seat Is A Great Option To Anchor Your Space. Square Arms Offer A Comfy Place To Rest And Give This Piece Some Interest And Shape. A Great Showpiece For Your Room, This Sofa Is A Must Have. 35" H X 64" W X 37" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 64" W x 37" D |
| Product Material: | Wood, Composite Wood, Upholstery |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 115.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 515741 |
| Product UPC: | 606114668169 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Accent Pillows Included |
| Can Hold Up To 200Lbs Per Seat Lbs. |
| Seats Up To 2 People Comfortably. |
| The Product Can Hold Up To 200Lbs Per Seat Lbs. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,867.11
-65%$1,867.11
$653.49More Images






64" Beige Black Love Seat By Homeroots
Designed For Comfort And Good Looks, This 64" Beige Black Standard Love Seat Is A Great Option To Anchor Your Space. Square Arms Offer A Comfy Place To Rest And Give This Piece Some Interest And Shape. A Great Showpiece For Your Room, This Sofa Is A Must Have. 35" H X 64" W X 37" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 64" W x 37" D |
| Product Material: | Wood, Composite Wood, Upholstery |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 115.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 515741 |
| Product UPC: | 606114668169 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Accent Pillows Included |
| Can Hold Up To 200Lbs Per Seat Lbs. |
| Seats Up To 2 People Comfortably. |
| The Product Can Hold Up To 200Lbs Per Seat Lbs. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Designed For Comfort And Good Looks, This 64" Beige Black Standard Love Seat Is A Great Option To Anchor Your Space. Square Arms Offer A Comfy Place To Rest And Give This Piece Some Interest And Shape. A Great Showpiece For Your Room, This Sofa Is A Must Have. 35" H X 64" W X 37" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 64" W x 37" D |
| Product Material: | Wood, Composite Wood, Upholstery |
| Product Color: | Beige |
| Product Weight: | 115.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 515741 |
| Product UPC: | 606114668169 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Accent Pillows Included |
| Can Hold Up To 200Lbs Per Seat Lbs. |
| Seats Up To 2 People Comfortably. |
| The Product Can Hold Up To 200Lbs Per Seat Lbs. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























