
6" Light Bamboo 3 Panel Room Divider Screen By Homeroots
3 Panel Light Brown Screen, is a three panel room divider constructed from a bamboo shade roll. This multifunctional room divider can be used for protecting your privacy, for sun protection in the house during summer, to block off particular portions of the room from view, and classic natural finish makes it a perfect decorative accent for your home.
57" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 57" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370410 |
| Product UPC: | 4512839463124 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $357.99
-65%$357.99
$125.30More Images




6" Light Bamboo 3 Panel Room Divider Screen By Homeroots
3 Panel Light Brown Screen, is a three panel room divider constructed from a bamboo shade roll. This multifunctional room divider can be used for protecting your privacy, for sun protection in the house during summer, to block off particular portions of the room from view, and classic natural finish makes it a perfect decorative accent for your home.
57" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 57" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370410 |
| Product UPC: | 4512839463124 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
3 Panel Light Brown Screen, is a three panel room divider constructed from a bamboo shade roll. This multifunctional room divider can be used for protecting your privacy, for sun protection in the house during summer, to block off particular portions of the room from view, and classic natural finish makes it a perfect decorative accent for your home.
57" x 1" x 71"
Specifications
| Product Dimensions: | 71" H x 57" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Solid |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 370410 |
| Product UPC: | 4512839463124 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























