
6 Drawer Wooden Dresser With Metal Legs Washed Brown And Black By Benzara
Accentuate your existing decor setting by bringing in this transitional style Dresser which comes with 6 smooth gliding drawers and showcases grain details. Constructed from engineered wood, laminate and metal frame, it is accented with washed brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 29 H x 16 W x 54 L |
| Product Material: | Engineered Wood, Laminate and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM226079 |
| Product UPC: | 192551523647 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Dresser |
| 6 Smooth gliding drawers |
| Showcases grain details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $904.09
-65%$904.09
$316.43More Images




6 Drawer Wooden Dresser With Metal Legs Washed Brown And Black By Benzara
Accentuate your existing decor setting by bringing in this transitional style Dresser which comes with 6 smooth gliding drawers and showcases grain details. Constructed from engineered wood, laminate and metal frame, it is accented with washed brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 29 H x 16 W x 54 L |
| Product Material: | Engineered Wood, Laminate and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM226079 |
| Product UPC: | 192551523647 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Dresser |
| 6 Smooth gliding drawers |
| Showcases grain details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Accentuate your existing decor setting by bringing in this transitional style Dresser which comes with 6 smooth gliding drawers and showcases grain details. Constructed from engineered wood, laminate and metal frame, it is accented with washed brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 29 H x 16 W x 54 L |
| Product Material: | Engineered Wood, Laminate and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM226079 |
| Product UPC: | 192551523647 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Dresser |
| 6 Smooth gliding drawers |
| Showcases grain details |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























