
56" Black And Brown Faux Marble Rectangular Coffee Table By Homeroots
The Base Of This Table Is Made From Manufactured Wood In A Black Color That Creates A Good Looking Visual Contrast To The Brown Faux Marble Tabletop. This Classic Rectangular Table Will Be A Great Accent In Any Room If You'Re Looking For Something That Can Fit Into A Living Area, Bedroom, Or Office, This Coffee Table Is For You. This Coffee Table Is The Sturdy, Reliable And Stylish Answer To Your Living Room Needs. 21" H X 56" W X 32" D
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 56" W x 32" D |
| Product Material: | Wood, Marble, Composite Wood |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 107.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 486050 |
| Product UPC: | 606114698258 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Contrast Carved Motif |
| Scalloped Marble Top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





56" Black And Brown Faux Marble Rectangular Coffee Table By Homeroots
The Base Of This Table Is Made From Manufactured Wood In A Black Color That Creates A Good Looking Visual Contrast To The Brown Faux Marble Tabletop. This Classic Rectangular Table Will Be A Great Accent In Any Room If You'Re Looking For Something That Can Fit Into A Living Area, Bedroom, Or Office, This Coffee Table Is For You. This Coffee Table Is The Sturdy, Reliable And Stylish Answer To Your Living Room Needs. 21" H X 56" W X 32" D
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 56" W x 32" D |
| Product Material: | Wood, Marble, Composite Wood |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 107.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 486050 |
| Product UPC: | 606114698258 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Contrast Carved Motif |
| Scalloped Marble Top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Base Of This Table Is Made From Manufactured Wood In A Black Color That Creates A Good Looking Visual Contrast To The Brown Faux Marble Tabletop. This Classic Rectangular Table Will Be A Great Accent In Any Room If You'Re Looking For Something That Can Fit Into A Living Area, Bedroom, Or Office, This Coffee Table Is For You. This Coffee Table Is The Sturdy, Reliable And Stylish Answer To Your Living Room Needs. 21" H X 56" W X 32" D
Specifications
| Product Dimensions: | 21" H x 56" W x 32" D |
| Product Material: | Wood, Marble, Composite Wood |
| Product Base Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Brown |
| Product Weight: | 107.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 486050 |
| Product UPC: | 606114698258 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Contrast Carved Motif |
| Scalloped Marble Top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























