
5 Tier Wooden Corner Bookcase With Metal Frame Brown And Black By Benzara
Provide a sophisticated abode to all your books and decor items with the inclusion of this industrial style Corner Bookcase which offers 5 tier shelving space. Constructed from the combination of MDF, particle board and metal, it is accented with brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 63 H x 15.5 W x 15.5 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM229655 |
| Product UPC: | 192551554528 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Corner Bookcase |
| 5 Tier shelving space |
| Metal frame base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $423.98
-65%$423.98
$148.39More Images




5 Tier Wooden Corner Bookcase With Metal Frame Brown And Black By Benzara
Provide a sophisticated abode to all your books and decor items with the inclusion of this industrial style Corner Bookcase which offers 5 tier shelving space. Constructed from the combination of MDF, particle board and metal, it is accented with brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 63 H x 15.5 W x 15.5 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM229655 |
| Product UPC: | 192551554528 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Corner Bookcase |
| 5 Tier shelving space |
| Metal frame base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Provide a sophisticated abode to all your books and decor items with the inclusion of this industrial style Corner Bookcase which offers 5 tier shelving space. Constructed from the combination of MDF, particle board and metal, it is accented with brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 63 H x 15.5 W x 15.5 L |
| Product Material: | Solid Wood, MDF and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM229655 |
| Product UPC: | 192551554528 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Corner Bookcase |
| 5 Tier shelving space |
| Metal frame base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























