
5 Shelves Asymmetric Design Bookcase With Metal Frame, Brown And Black By Benzara
Find a perfect display top for your decorative items, with this bookcase, constructed from a blend of engineered wood and solid wood. Depicting 5 shelves arranged in an asymmetric manner, it has been encased in metal frame, acting as sturdy base.
Specifications
| Product Dimensions: | 70.25 H x 36 W x 12.13 L |
| Product Material: | Solid Wood, Engineered Wood and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM210649 |
| Product UPC: | 192551407787 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one transitional style Bookcase |
| 5 shelves arranged in asymmetric manner |
| Rectangular shaped body |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $810.56
-65%$810.56
$283.70More Images




5 Shelves Asymmetric Design Bookcase With Metal Frame, Brown And Black By Benzara
Find a perfect display top for your decorative items, with this bookcase, constructed from a blend of engineered wood and solid wood. Depicting 5 shelves arranged in an asymmetric manner, it has been encased in metal frame, acting as sturdy base.
Specifications
| Product Dimensions: | 70.25 H x 36 W x 12.13 L |
| Product Material: | Solid Wood, Engineered Wood and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM210649 |
| Product UPC: | 192551407787 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one transitional style Bookcase |
| 5 shelves arranged in asymmetric manner |
| Rectangular shaped body |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Find a perfect display top for your decorative items, with this bookcase, constructed from a blend of engineered wood and solid wood. Depicting 5 shelves arranged in an asymmetric manner, it has been encased in metal frame, acting as sturdy base.
Specifications
| Product Dimensions: | 70.25 H x 36 W x 12.13 L |
| Product Material: | Solid Wood, Engineered Wood and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM210649 |
| Product UPC: | 192551407787 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one transitional style Bookcase |
| 5 shelves arranged in asymmetric manner |
| Rectangular shaped body |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























