
5 Piece Dining Table Set With Padded Seat And X Back White By Benzara
Enjoy sophisticated dining with the inclusion of this transitional style 5 piece Dining Table Set which comes with a rectangular table and padded chairs. Constructed from the combination of solid wood and veneer, it is upholstered with linen like fabric.
Specifications
| Product Dimensions: | 30 H x 36 W x 48 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Fabric |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM239816 |
| Product UPC: | 192551618886 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set contains 1 Dining Table and 4 Chairs |
| Offers padded seating |
| X panel backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




5 Piece Dining Table Set With Padded Seat And X Back White By Benzara
Enjoy sophisticated dining with the inclusion of this transitional style 5 piece Dining Table Set which comes with a rectangular table and padded chairs. Constructed from the combination of solid wood and veneer, it is upholstered with linen like fabric.
Specifications
| Product Dimensions: | 30 H x 36 W x 48 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Fabric |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM239816 |
| Product UPC: | 192551618886 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set contains 1 Dining Table and 4 Chairs |
| Offers padded seating |
| X panel backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enjoy sophisticated dining with the inclusion of this transitional style 5 piece Dining Table Set which comes with a rectangular table and padded chairs. Constructed from the combination of solid wood and veneer, it is upholstered with linen like fabric.
Specifications
| Product Dimensions: | 30 H x 36 W x 48 L |
| Product Material: | Solid Wood, Veneer and Fabric |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM239816 |
| Product UPC: | 192551618886 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set contains 1 Dining Table and 4 Chairs |
| Offers padded seating |
| X panel backrest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























