
5 Drawer Wooden Chest With Grain Details And Chamfered Feet, Gray By Benzara
Keep your valuables safe and secure with this sturdy wooden constructed chest featuring contemporary style. 5 drawers with dovetail construction provides you with ample storage space. Metal bar handles are provided to facilitate easy access. Wood grain details adds to its look.
Specifications
| Product Dimensions: | 50.5 H x 16.5 W x 31 L |
| Product Material: | Solid wood, Engineered wood, Faux veneer |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM219006 |
| Product UPC: | 192551479425 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Chest only |
| 5 drawers with dovetail construction |
| Metal bar pulls for easy access |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,016.31
-65%$1,016.31
$355.71More Images




5 Drawer Wooden Chest With Grain Details And Chamfered Feet, Gray By Benzara
Keep your valuables safe and secure with this sturdy wooden constructed chest featuring contemporary style. 5 drawers with dovetail construction provides you with ample storage space. Metal bar handles are provided to facilitate easy access. Wood grain details adds to its look.
Specifications
| Product Dimensions: | 50.5 H x 16.5 W x 31 L |
| Product Material: | Solid wood, Engineered wood, Faux veneer |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM219006 |
| Product UPC: | 192551479425 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Chest only |
| 5 drawers with dovetail construction |
| Metal bar pulls for easy access |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Keep your valuables safe and secure with this sturdy wooden constructed chest featuring contemporary style. 5 drawers with dovetail construction provides you with ample storage space. Metal bar handles are provided to facilitate easy access. Wood grain details adds to its look.
Specifications
| Product Dimensions: | 50.5 H x 16.5 W x 31 L |
| Product Material: | Solid wood, Engineered wood, Faux veneer |
| Product Color: | Gray |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM219006 |
| Product UPC: | 192551479425 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Chest only |
| 5 drawers with dovetail construction |
| Metal bar pulls for easy access |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























