
48" Taupe And Silver Console Table By Homeroots
Transform Your Home With Our Elegant And Versatile 48-Inch Taupe And Silver Console Table! Don'T Miss Out On The Perfect Finishing Touch For Your Home! This Rectangular Table Is Ideal For Up Against The Wall, Can Free Stand In A Room, Or Sit Behind The Sofa Perfectly. This Table Has A Top Made With Taupe Manufactured Wood That Is Known For Durability And Easy Maintenance. Versatile In Use, Console Tables Can Be Used For A Variety Of Purposes In A Variety Of Rooms And Settings. 31.75-Inch H X 48-Inch W X 12-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 31.75" H x 48" W x 12" D |
| Product Material: | Particle Board |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Taupe |
| Product Weight: | 39.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333156 |
| Product UPC: | 4512839654270 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



48" Taupe And Silver Console Table By Homeroots
Transform Your Home With Our Elegant And Versatile 48-Inch Taupe And Silver Console Table! Don'T Miss Out On The Perfect Finishing Touch For Your Home! This Rectangular Table Is Ideal For Up Against The Wall, Can Free Stand In A Room, Or Sit Behind The Sofa Perfectly. This Table Has A Top Made With Taupe Manufactured Wood That Is Known For Durability And Easy Maintenance. Versatile In Use, Console Tables Can Be Used For A Variety Of Purposes In A Variety Of Rooms And Settings. 31.75-Inch H X 48-Inch W X 12-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 31.75" H x 48" W x 12" D |
| Product Material: | Particle Board |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Taupe |
| Product Weight: | 39.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333156 |
| Product UPC: | 4512839654270 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform Your Home With Our Elegant And Versatile 48-Inch Taupe And Silver Console Table! Don'T Miss Out On The Perfect Finishing Touch For Your Home! This Rectangular Table Is Ideal For Up Against The Wall, Can Free Stand In A Room, Or Sit Behind The Sofa Perfectly. This Table Has A Top Made With Taupe Manufactured Wood That Is Known For Durability And Easy Maintenance. Versatile In Use, Console Tables Can Be Used For A Variety Of Purposes In A Variety Of Rooms And Settings. 31.75-Inch H X 48-Inch W X 12-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 31.75" H x 48" W x 12" D |
| Product Material: | Particle Board |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Taupe |
| Product Weight: | 39.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333156 |
| Product UPC: | 4512839654270 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























