
48" Taupe And Black Console Table With Storage By Homeroots
Don'T Settle For A Boring Entryway, Upgrade Your Home With Our 48-Inch Taupe And Black Console Table With Storage Today! This Rectangular Table Has Clean Lines And Plenty Of Surface Area. This Table Has A Top Made With Taupe Manufactured Wood That Is Known For Durability And Easy Maintenance. Versatile In Use, Console Tables Can Be Used For A Variety Of Purposes In A Variety Of Rooms And Settings. 32-Inch H X 48-Inch W X 12-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 48" W x 12" D |
| Product Material: | MDF and Metal |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black and Taupe |
| Product Weight: | 27.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332730 |
| Product UPC: | 4512822774862 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $226.35
-65%$226.35
$79.22More Images




48" Taupe And Black Console Table With Storage By Homeroots
Don'T Settle For A Boring Entryway, Upgrade Your Home With Our 48-Inch Taupe And Black Console Table With Storage Today! This Rectangular Table Has Clean Lines And Plenty Of Surface Area. This Table Has A Top Made With Taupe Manufactured Wood That Is Known For Durability And Easy Maintenance. Versatile In Use, Console Tables Can Be Used For A Variety Of Purposes In A Variety Of Rooms And Settings. 32-Inch H X 48-Inch W X 12-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 48" W x 12" D |
| Product Material: | MDF and Metal |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black and Taupe |
| Product Weight: | 27.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332730 |
| Product UPC: | 4512822774862 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Don'T Settle For A Boring Entryway, Upgrade Your Home With Our 48-Inch Taupe And Black Console Table With Storage Today! This Rectangular Table Has Clean Lines And Plenty Of Surface Area. This Table Has A Top Made With Taupe Manufactured Wood That Is Known For Durability And Easy Maintenance. Versatile In Use, Console Tables Can Be Used For A Variety Of Purposes In A Variety Of Rooms And Settings. 32-Inch H X 48-Inch W X 12-Inch D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 48" W x 12" D |
| Product Material: | MDF and Metal |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black and Taupe |
| Product Weight: | 27.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 332730 |
| Product UPC: | 4512822774862 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























