
48' Oak Finish 5 Drawer Chest Dresser With Brass Metal Hardware By Homeroots
This chest features 5 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail and antique brass metal hardware, offers you plentiful storage with spacious drawers.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 34 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376967 |
| Product UPC: | 4512822886169 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Finish Drawer Chest Dresser |
| Dresser Brass Metal Hardware |
| Finish Drawer Chest Dresser Brass |
| Chest Dresser Brass Metal Hardware |
| 48 Oak Finish Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $740.33
-65%$740.33
$259.12More Images



48' Oak Finish 5 Drawer Chest Dresser With Brass Metal Hardware By Homeroots
This chest features 5 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail and antique brass metal hardware, offers you plentiful storage with spacious drawers.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 34 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376967 |
| Product UPC: | 4512822886169 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Finish Drawer Chest Dresser |
| Dresser Brass Metal Hardware |
| Finish Drawer Chest Dresser Brass |
| Chest Dresser Brass Metal Hardware |
| 48 Oak Finish Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chest features 5 drawers with oak finish. All drawers have English dovetail and antique brass metal hardware, offers you plentiful storage with spacious drawers.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 48 H x 34 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Oak |
| Finish: | Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376967 |
| Product UPC: | 4512822886169 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Oak Finish Drawer Chest Dresser |
| Dresser Brass Metal Hardware |
| Finish Drawer Chest Dresser Brass |
| Chest Dresser Brass Metal Hardware |
| 48 Oak Finish Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























