
47" X 16" X 33" Espresso Wood Server By Homeroots
Store Your Beloved Wines With This Classic But Trendy Rectangular Hazen Server To Have Them Ready Anytime. This Server Has 1 Front Door With 2 Shelfs Inside , 2 Drawers, 2 Open Compartments, Wine Rack And Steam Ware Glass Rack, Providing Plenty Storage Space For Your Convenience. Keep It Close To Your Dining Table To Tuck Away Glasses, Napkins And Other Essentials. Finished With Rustic Oak Wooden Frame, It Will Fit Naturally In Any Design.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 47" W x 16" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Product Weight: | 112.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374285 |
| Product UPC: | 4512839429786 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
47" X 16" X 33" Espresso Wood Server By Homeroots
Store Your Beloved Wines With This Classic But Trendy Rectangular Hazen Server To Have Them Ready Anytime. This Server Has 1 Front Door With 2 Shelfs Inside , 2 Drawers, 2 Open Compartments, Wine Rack And Steam Ware Glass Rack, Providing Plenty Storage Space For Your Convenience. Keep It Close To Your Dining Table To Tuck Away Glasses, Napkins And Other Essentials. Finished With Rustic Oak Wooden Frame, It Will Fit Naturally In Any Design.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 47" W x 16" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Product Weight: | 112.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374285 |
| Product UPC: | 4512839429786 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Store Your Beloved Wines With This Classic But Trendy Rectangular Hazen Server To Have Them Ready Anytime. This Server Has 1 Front Door With 2 Shelfs Inside , 2 Drawers, 2 Open Compartments, Wine Rack And Steam Ware Glass Rack, Providing Plenty Storage Space For Your Convenience. Keep It Close To Your Dining Table To Tuck Away Glasses, Napkins And Other Essentials. Finished With Rustic Oak Wooden Frame, It Will Fit Naturally In Any Design.
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 47" W x 16" D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Product Weight: | 112.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374285 |
| Product UPC: | 4512839429786 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























