
47" Canvas Aqueduct Color Photo By Homeroots
Introduce an artistic and unique feel into your home with this lovely photo. This photo is a superbly crafted piece, painted on canvas. Its style is both one of a kind and contemporary, and its durable as well. As for measurements, they are 47 for height, 47 for width, and 2 for depth, and it weighs 4.7 pounds. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting photo, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 47" H x 47" W x 2" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Cotton Canvas |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284025 |
| Product UPC: | 689805024932 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $398.25
-65%$398.25
$139.39More Images




47" Canvas Aqueduct Color Photo By Homeroots
Introduce an artistic and unique feel into your home with this lovely photo. This photo is a superbly crafted piece, painted on canvas. Its style is both one of a kind and contemporary, and its durable as well. As for measurements, they are 47 for height, 47 for width, and 2 for depth, and it weighs 4.7 pounds. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting photo, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 47" H x 47" W x 2" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Cotton Canvas |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284025 |
| Product UPC: | 689805024932 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introduce an artistic and unique feel into your home with this lovely photo. This photo is a superbly crafted piece, painted on canvas. Its style is both one of a kind and contemporary, and its durable as well. As for measurements, they are 47 for height, 47 for width, and 2 for depth, and it weighs 4.7 pounds. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting photo, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 47" H x 47" W x 2" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Cotton Canvas |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 284025 |
| Product UPC: | 689805024932 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























