
46' Round White Solid Wood Top and Base Coffee Table By Homeroots
Add elegant variation to your setting with this delectable coffee table. Having a stunning design that comprises a smooth top with crisscrossed support and a metal base, this table has all it takes to refresh the look and feel of your setting. Its light brown finish is just perfect and adds color to service. Dimensions: 46".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 46in W x 46in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376286 |
| Product UPC: | 4512822894911 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Base Coffee Table |
| 46 Round White Solid Wood |
| Wood Base Coffee Table |
| White Solid Wood Base Coffee |
| Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,446.18
-65%$1,446.18
$506.16More Images



46' Round White Solid Wood Top and Base Coffee Table By Homeroots
Add elegant variation to your setting with this delectable coffee table. Having a stunning design that comprises a smooth top with crisscrossed support and a metal base, this table has all it takes to refresh the look and feel of your setting. Its light brown finish is just perfect and adds color to service. Dimensions: 46".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 46in W x 46in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376286 |
| Product UPC: | 4512822894911 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Base Coffee Table |
| 46 Round White Solid Wood |
| Wood Base Coffee Table |
| White Solid Wood Base Coffee |
| Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add elegant variation to your setting with this delectable coffee table. Having a stunning design that comprises a smooth top with crisscrossed support and a metal base, this table has all it takes to refresh the look and feel of your setting. Its light brown finish is just perfect and adds color to service. Dimensions: 46".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 46in W x 46in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Manufactured Wood |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Light Brown |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376286 |
| Product UPC: | 4512822894911 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Solid Wood Base Coffee Table |
| 46 Round White Solid Wood |
| Wood Base Coffee Table |
| White Solid Wood Base Coffee |
| Base Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























