
46' Light Gray Upholstery 5 Drawer Chest Dresser With Light Natural Legs By Homeroots
Chest, Feature: 5 Drawers, Padded Trim. Material: Upholstery, Composite Wood. Chest, Feature: 5 Drawers, Padded Trim. Material: Upholstery, Composite Wood.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 46 H x 32 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Light Gray Fabric |
| Finish: | Light Gray Fabric |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286556 |
| Product UPC: | 689211813694 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Upholstery Drawer Chest Dresser |
| Chest Dresser Light Natural Legs |
| 46 Light Gray Upholstery Drawer |
| Upholstery Drawer Chest Dresser |
| Light Gray Upholstery Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $635.03
-65%$635.03
$222.26More Images




46' Light Gray Upholstery 5 Drawer Chest Dresser With Light Natural Legs By Homeroots
Chest, Feature: 5 Drawers, Padded Trim. Material: Upholstery, Composite Wood. Chest, Feature: 5 Drawers, Padded Trim. Material: Upholstery, Composite Wood.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 46 H x 32 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Light Gray Fabric |
| Finish: | Light Gray Fabric |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286556 |
| Product UPC: | 689211813694 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Upholstery Drawer Chest Dresser |
| Chest Dresser Light Natural Legs |
| 46 Light Gray Upholstery Drawer |
| Upholstery Drawer Chest Dresser |
| Light Gray Upholstery Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Chest, Feature: 5 Drawers, Padded Trim. Material: Upholstery, Composite Wood. Chest, Feature: 5 Drawers, Padded Trim. Material: Upholstery, Composite Wood.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 46 H x 32 W x 16 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Light Gray Fabric |
| Finish: | Light Gray Fabric |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286556 |
| Product UPC: | 689211813694 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Upholstery Drawer Chest Dresser |
| Chest Dresser Light Natural Legs |
| 46 Light Gray Upholstery Drawer |
| Upholstery Drawer Chest Dresser |
| Light Gray Upholstery Drawer Chest |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























