
46 Inches Tufted Fabric Padded Wooden Accent Bench Antique White By Benzara
Add a casual seating space to your entryway with the inclusion of this Accent Bench which comes with a padded seat and rests sturdily on square baluster legs. Constructed sturdily from solid wood frame, it is upholstered with light gray color fabric.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.88 H x 46 W x 16.25 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230917 |
| Product UPC: | 192551567191 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Accent Bench |
| Offers a padded seat |
| Engraved floral design on apron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $748.20
-65%$748.20
$261.87More Images




46 Inches Tufted Fabric Padded Wooden Accent Bench Antique White By Benzara
Add a casual seating space to your entryway with the inclusion of this Accent Bench which comes with a padded seat and rests sturdily on square baluster legs. Constructed sturdily from solid wood frame, it is upholstered with light gray color fabric.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.88 H x 46 W x 16.25 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230917 |
| Product UPC: | 192551567191 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Accent Bench |
| Offers a padded seat |
| Engraved floral design on apron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a casual seating space to your entryway with the inclusion of this Accent Bench which comes with a padded seat and rests sturdily on square baluster legs. Constructed sturdily from solid wood frame, it is upholstered with light gray color fabric.
Specifications
| Product Dimensions: | 25.88 H x 46 W x 16.25 L |
| Product Material: | Solid Wood and Fabric |
| Product Color: | White |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230917 |
| Product UPC: | 192551567191 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Accent Bench |
| Offers a padded seat |
| Engraved floral design on apron |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























