
43' High Back Antiqued Copper And Oak Finish Bar Chair By Homeroots
The chairs offer a vintage style bar chairs. It Features: reclaimed wood and metal looks, simple "X" style backrest, wooden seat, slightly flared four-legged base with footrest supports.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Antique Copper & Antique Oak |
| Product Color: | Antique Copper & Antique Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822886015 |
| Product SKU: | 376982 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Copper Oak Finish Bar Chair |
| 43 High Antiqued Copper Oak |
| Oak Finish Bar Chair |
| Antiqued Copper Oak Finish Bar |
| High Antiqued Copper Oak Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $192.19
-65%$192.19
$67.27More Images




43' High Back Antiqued Copper And Oak Finish Bar Chair By Homeroots
The chairs offer a vintage style bar chairs. It Features: reclaimed wood and metal looks, simple "X" style backrest, wooden seat, slightly flared four-legged base with footrest supports.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Antique Copper & Antique Oak |
| Product Color: | Antique Copper & Antique Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822886015 |
| Product SKU: | 376982 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Copper Oak Finish Bar Chair |
| 43 High Antiqued Copper Oak |
| Oak Finish Bar Chair |
| Antiqued Copper Oak Finish Bar |
| High Antiqued Copper Oak Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The chairs offer a vintage style bar chairs. It Features: reclaimed wood and metal looks, simple "X" style backrest, wooden seat, slightly flared four-legged base with footrest supports.
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Antique Copper & Antique Oak |
| Product Color: | Antique Copper & Antique Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822886015 |
| Product SKU: | 376982 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Copper Oak Finish Bar Chair |
| 43 High Antiqued Copper Oak |
| Oak Finish Bar Chair |
| Antiqued Copper Oak Finish Bar |
| High Antiqued Copper Oak Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























