
43" Brown/Orange Polyresin Sculpture By Homeroots
This 43" brown/orange polyresin sculpture will add a beautiful decorative accent to your decor. This charming decorative accent is expertly made of high grade polyresin in a brown and orange coloration. Great to use on its own or mix with other decorations for the perfect look. Use this piece as bookshelf decor, on your desk, coffee table, or anywhere in your home. 43" H x 17" W x 18" D
Specifications
| Product Dimensions: | 43" H x 17" W x 18" D |
| Product Color: | Brown and Orange |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468303 |
| Product UPC: | 4512822846491 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




43" Brown/Orange Polyresin Sculpture By Homeroots
This 43" brown/orange polyresin sculpture will add a beautiful decorative accent to your decor. This charming decorative accent is expertly made of high grade polyresin in a brown and orange coloration. Great to use on its own or mix with other decorations for the perfect look. Use this piece as bookshelf decor, on your desk, coffee table, or anywhere in your home. 43" H x 17" W x 18" D
Specifications
| Product Dimensions: | 43" H x 17" W x 18" D |
| Product Color: | Brown and Orange |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468303 |
| Product UPC: | 4512822846491 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 43" brown/orange polyresin sculpture will add a beautiful decorative accent to your decor. This charming decorative accent is expertly made of high grade polyresin in a brown and orange coloration. Great to use on its own or mix with other decorations for the perfect look. Use this piece as bookshelf decor, on your desk, coffee table, or anywhere in your home. 43" H x 17" W x 18" D
Specifications
| Product Dimensions: | 43" H x 17" W x 18" D |
| Product Color: | Brown and Orange |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 468303 |
| Product UPC: | 4512822846491 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























