
41" White MDF Glass and Veneer Mirror By Homeroots
Enrich your living space with an ornament thats fashionable and unique at the same time with this enchanting mirror. This mirror is expertly made, from high quality white MDF and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41" for height, 39" for width, and 1 for depth, and it weighs 47.9 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | White |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282682 |
| Product UPC: | 689805022761 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $725.14
-65%$725.14
$253.80More Images





41" White MDF Glass and Veneer Mirror By Homeroots
Enrich your living space with an ornament thats fashionable and unique at the same time with this enchanting mirror. This mirror is expertly made, from high quality white MDF and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41" for height, 39" for width, and 1 for depth, and it weighs 47.9 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | White |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282682 |
| Product UPC: | 689805022761 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enrich your living space with an ornament thats fashionable and unique at the same time with this enchanting mirror. This mirror is expertly made, from high quality white MDF and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41" for height, 39" for width, and 1 for depth, and it weighs 47.9 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | White |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282682 |
| Product UPC: | 689805022761 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























