
41" MDF Glass and Veneer Mirror By Homeroots
Improve the appearance and ambiance of your home with a decoration thats both trendy and one of a kind with this captivating mirror. This mirror is skillfully made, from high quality veneer, MDF, and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41" for height, 39" for width, and 1 for depth, and it weighs 47.9 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Bohemian |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282561 |
| Product UPC: | 689805025557 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $475.14
-65%$475.14
$166.30More Images

41" MDF Glass and Veneer Mirror By Homeroots
Improve the appearance and ambiance of your home with a decoration thats both trendy and one of a kind with this captivating mirror. This mirror is skillfully made, from high quality veneer, MDF, and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41" for height, 39" for width, and 1 for depth, and it weighs 47.9 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Bohemian |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282561 |
| Product UPC: | 689805025557 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Improve the appearance and ambiance of your home with a decoration thats both trendy and one of a kind with this captivating mirror. This mirror is skillfully made, from high quality veneer, MDF, and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41" for height, 39" for width, and 1 for depth, and it weighs 47.9 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Brown |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Bohemian |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282561 |
| Product UPC: | 689805025557 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























