
41' Espresso Wood Finish Dresser With 8 Drawers By Homeroots
41" Espresso Wood Finish Dresser with 8 Drawers Dresser, Feature: 8 Drawers, Single Pull Knob. Material: Wood, Veneer (Wood), Composite Wood.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 41 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376976 |
| Product UPC: | 4512822886077 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Wood Finish Dresser Drawers |
| 41 Espresso Wood Finish Dresser |
| Wood Finish Dresser Drawers |
| Espresso Wood Finish Dresser |
| Finish Dresser Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $891.19
-65%$891.19
$311.92More Images



41' Espresso Wood Finish Dresser With 8 Drawers By Homeroots
41" Espresso Wood Finish Dresser with 8 Drawers Dresser, Feature: 8 Drawers, Single Pull Knob. Material: Wood, Veneer (Wood), Composite Wood.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 41 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376976 |
| Product UPC: | 4512822886077 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Wood Finish Dresser Drawers |
| 41 Espresso Wood Finish Dresser |
| Wood Finish Dresser Drawers |
| Espresso Wood Finish Dresser |
| Finish Dresser Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
41" Espresso Wood Finish Dresser with 8 Drawers Dresser, Feature: 8 Drawers, Single Pull Knob. Material: Wood, Veneer (Wood), Composite Wood.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 41 H x 59 W x 17 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Espresso |
| Finish: | Espresso |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 376976 |
| Product UPC: | 4512822886077 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Espresso Wood Finish Dresser Drawers |
| 41 Espresso Wood Finish Dresser |
| Wood Finish Dresser Drawers |
| Espresso Wood Finish Dresser |
| Finish Dresser Drawers |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























