
41" Black And Gray Nested Tables By Homeroots
Optimize Your Space With The 41" Black And Gray Nested Tables That Nest Into Each Other Easily And Fashionably When Not In Use. Quality Construction From The Black Metal Base Combines With Gray Manufactured Wood Of The Top To Give This Table A Fresh And Updated Look. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 40.5" H X 37.25" W X 37.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 40.5" H x 37.25" W x 37.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 30.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333192 |
| Product UPC: | 4512822772691 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



41" Black And Gray Nested Tables By Homeroots
Optimize Your Space With The 41" Black And Gray Nested Tables That Nest Into Each Other Easily And Fashionably When Not In Use. Quality Construction From The Black Metal Base Combines With Gray Manufactured Wood Of The Top To Give This Table A Fresh And Updated Look. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 40.5" H X 37.25" W X 37.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 40.5" H x 37.25" W x 37.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 30.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333192 |
| Product UPC: | 4512822772691 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optimize Your Space With The 41" Black And Gray Nested Tables That Nest Into Each Other Easily And Fashionably When Not In Use. Quality Construction From The Black Metal Base Combines With Gray Manufactured Wood Of The Top To Give This Table A Fresh And Updated Look. Side Tables Are A Great Way To Flank Your Sofa, Use As An Accent Next To Your Favorite Chair, Or Can Even Be Used Bedside. This Versatile Table Is A Great Accent For Most Any Room. 40.5" H X 37.25" W X 37.25" D
Specifications
| Product Dimensions: | 40.5" H x 37.25" W x 37.25" D |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Base Material: | Metal |
| Product Color: | Gray |
| Product Weight: | 30.00 Pounds |
| Product Assembly: | Full Assembly Needed |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 333192 |
| Product UPC: | 4512822772691 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























