
4" x 4" Rough Silver Barrel Vase By Homeroots
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 14" for height, 4" for width, 4" for depth and 2.25 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 4" W x 4" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354637 |
| Product UPC: | 4512839596969 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $95.86
-65%$95.86
$33.554" x 4" Rough Silver Barrel Vase By Homeroots
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 14" for height, 4" for width, 4" for depth and 2.25 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 4" W x 4" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354637 |
| Product UPC: | 4512839596969 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give your home a look both artistic and unique with this lovely vase. This vase is a superbly crafted piece made from high quality material. Its style is both one of a kind and contemporary, and it's durable as well. As for measurements, they are 14" for height, 4" for width, 4" for depth and 2.25 pounds for weight. If you want a practical, gorgeous, and long-lasting vase, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 14" H x 4" W x 4" D |
| Product Color: | Rough Silver |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 354637 |
| Product UPC: | 4512839596969 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























