
4 Tier Wood And Metal Bookcase With Criss Cross Back, Rustic Brown And Black By Benzara
Provide a sophisticated abode to all your books and decor items by bringing in this industrial style Bookcase which comes with 4 tier storage space and showcases grain details. Constructed from the amalgamation of particle board and Iron, it is accented with rustic brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 47.2 H x 25.9 W x 11.8 L |
| Product Material: | Particle Board and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM217079 |
| Product UPC: | 192551440173 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bookcase |
| Industrial style construction |
| Offers 4 tier storage space |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




4 Tier Wood And Metal Bookcase With Criss Cross Back, Rustic Brown And Black By Benzara
Provide a sophisticated abode to all your books and decor items by bringing in this industrial style Bookcase which comes with 4 tier storage space and showcases grain details. Constructed from the amalgamation of particle board and Iron, it is accented with rustic brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 47.2 H x 25.9 W x 11.8 L |
| Product Material: | Particle Board and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM217079 |
| Product UPC: | 192551440173 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bookcase |
| Industrial style construction |
| Offers 4 tier storage space |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Provide a sophisticated abode to all your books and decor items by bringing in this industrial style Bookcase which comes with 4 tier storage space and showcases grain details. Constructed from the amalgamation of particle board and Iron, it is accented with rustic brown and black finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 47.2 H x 25.9 W x 11.8 L |
| Product Material: | Particle Board and Metal |
| Product Color: | Brown and Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM217079 |
| Product UPC: | 192551440173 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Bookcase |
| Industrial style construction |
| Offers 4 tier storage space |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























