
4 Panel Brown Room Divider By Homeroots
This 7 ft 4 panel industrial style room divider is put together by solid wood panels hinged together by strong black metal frames. Each wood panel features a rustic, distressed finish, giving this room divider a one-of-a-kind feel. This heavy-duty room divider is perfect for seperating spaces, creating walls, hiding unwanted clutter, or even a make unique headboard!
Specifications
| Product Dimensions: | 84" H x 80" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379906 |
| Product UPC: | 4512822856742 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,912.98
-65%$1,912.98
$669.54More Images





4 Panel Brown Room Divider By Homeroots
This 7 ft 4 panel industrial style room divider is put together by solid wood panels hinged together by strong black metal frames. Each wood panel features a rustic, distressed finish, giving this room divider a one-of-a-kind feel. This heavy-duty room divider is perfect for seperating spaces, creating walls, hiding unwanted clutter, or even a make unique headboard!
Specifications
| Product Dimensions: | 84" H x 80" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379906 |
| Product UPC: | 4512822856742 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 7 ft 4 panel industrial style room divider is put together by solid wood panels hinged together by strong black metal frames. Each wood panel features a rustic, distressed finish, giving this room divider a one-of-a-kind feel. This heavy-duty room divider is perfect for seperating spaces, creating walls, hiding unwanted clutter, or even a make unique headboard!
Specifications
| Product Dimensions: | 84" H x 80" W x 1" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 379906 |
| Product UPC: | 4512822856742 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























