
39" Ebony MDF Veneer and Glass Mirror By Homeroots
Decorate your space with an adornment thats inventive and distinctive at the same time with this captivating mirror. This mirror is brilliantly made, from high quality ebony MDF and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41 for height, 39 for width, and 1 for depth, and it weighs 48.7 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Ebony |
| Product Finish: | Ebony |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282643 |
| Product UPC: | 689805025519 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $456.25
-65%$456.25
$159.69More Images





39" Ebony MDF Veneer and Glass Mirror By Homeroots
Decorate your space with an adornment thats inventive and distinctive at the same time with this captivating mirror. This mirror is brilliantly made, from high quality ebony MDF and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41 for height, 39 for width, and 1 for depth, and it weighs 48.7 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Ebony |
| Product Finish: | Ebony |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282643 |
| Product UPC: | 689805025519 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Decorate your space with an adornment thats inventive and distinctive at the same time with this captivating mirror. This mirror is brilliantly made, from high quality ebony MDF and glass. Its both exceptional and tasteful, and its tough as well. As for measurements, they are 41 for height, 39 for width, and 1 for depth, and it weighs 48.7 pounds. If you want a useful, stunning, and long-lasting mirror, this is the one for you.
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Ebony |
| Product Finish: | Ebony |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282643 |
| Product UPC: | 689805025519 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























