
38" Rectangle Wall Mounted Accent Mirror By Homeroots - 347120
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This mirror offers any bedroom a sophisticated look. Finished in a classic finish and simple moldings, this rectangular mirror adds subtle style and appealing detail to each piece. 36" X 1" X 38"
Specifications
| Product Dimensions: | 38" H x 36" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Gray |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 347120 |
| Product UPC: | 4512839708935 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



38" Rectangle Wall Mounted Accent Mirror By Homeroots - 347120
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This mirror offers any bedroom a sophisticated look. Finished in a classic finish and simple moldings, this rectangular mirror adds subtle style and appealing detail to each piece. 36" X 1" X 38"
Specifications
| Product Dimensions: | 38" H x 36" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Gray |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 347120 |
| Product UPC: | 4512839708935 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring casual elegance into your home with the bedroom collection. This mirror offers any bedroom a sophisticated look. Finished in a classic finish and simple moldings, this rectangular mirror adds subtle style and appealing detail to each piece. 36" X 1" X 38"
Specifications
| Product Dimensions: | 38" H x 36" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Gray |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 347120 |
| Product UPC: | 4512839708935 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























