
37' X 70' X 42' PU 2-Tone Brown PU Chenille Upholstery Wood Loveseat w3 Pillows By Homeroots
37' X 70' X 42' PU 2-Tone Brown PU Chenille Upholstery Wood Loveseat w3 Pillows By Homeroots
This traditional collection features decorative carving & inlay veneers and its perfectly suitable for any living room environment.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 37in W x 70in D x 42in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Finish: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 346974 |
| Product UPC: | 4512839707167 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Loveseat W3 Pillows |
| Wood Loveseat W3 Pillows |
| Tone Brown Pu Chenille Upholstery |
| Loveseat W3 Pillows |
| Pu Chenille Upholstery Wood Loveseat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,032.13
-65%$2,032.13
$711.25More Images

37' X 70' X 42' PU 2-Tone Brown PU Chenille Upholstery Wood Loveseat w3 Pillows By Homeroots
This traditional collection features decorative carving & inlay veneers and its perfectly suitable for any living room environment.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 37in W x 70in D x 42in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Finish: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 346974 |
| Product UPC: | 4512839707167 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Loveseat W3 Pillows |
| Wood Loveseat W3 Pillows |
| Tone Brown Pu Chenille Upholstery |
| Loveseat W3 Pillows |
| Pu Chenille Upholstery Wood Loveseat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This traditional collection features decorative carving & inlay veneers and its perfectly suitable for any living room environment.
Specifications
| Product Category: | Loveseats |
| Product Dimensions: | 37in W x 70in D x 42in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Finish: | 2-Tone Brown PU & Chenille |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 346974 |
| Product UPC: | 4512839707167 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstery Wood Loveseat W3 Pillows |
| Wood Loveseat W3 Pillows |
| Tone Brown Pu Chenille Upholstery |
| Loveseat W3 Pillows |
| Pu Chenille Upholstery Wood Loveseat |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy























