
36' X 36' X 18' 3pc Oak And Black Coffee And End Table Set By Homeroots
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal tapered legs in black finish, this set warms the heart with its complementing round wooden oak finished table tops. this is definitely a must-have for every home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 18in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Oak and Black |
| Top Color: | Oak |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318983 |
| Product UPC: | 614486164486 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Coffee End Table Set |
| Oak Black Coffee End Table |
| Black Coffee End Table Set |
| 36 18 3Pc Oak Black |
| 18 3Pc Oak Black Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $537.03
-65%$537.03
$187.96More Images





36' X 36' X 18' 3pc Oak And Black Coffee And End Table Set By Homeroots
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal tapered legs in black finish, this set warms the heart with its complementing round wooden oak finished table tops. this is definitely a must-have for every home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 18in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Oak and Black |
| Top Color: | Oak |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318983 |
| Product UPC: | 614486164486 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Coffee End Table Set |
| Oak Black Coffee End Table |
| Black Coffee End Table Set |
| 36 18 3Pc Oak Black |
| 18 3Pc Oak Black Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
reset the arrangement of your living room with our set of coffee and end table. this set is well thought out and constructed to add class and elegance to any existing home decor. the table surfaces are smoothly finished to exude chic and clean lines that resonate in a modern setting. featuring metal tapered legs in black finish, this set warms the heart with its complementing round wooden oak finished table tops. this is definitely a must-have for every home.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 18in H |
| Product Material: | Mdf |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Oak and Black |
| Top Color: | Oak |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318983 |
| Product UPC: | 614486164486 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Coffee End Table Set |
| Oak Black Coffee End Table |
| Black Coffee End Table Set |
| 36 18 3Pc Oak Black |
| 18 3Pc Oak Black Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























