
36' Round Glass Top Metal and Marble Pedestal Coffee Table By Homeroots
Turn your living room to a complete abode with this delectable coffee table. Having a stunning design that comprises a glass top and marble pedestal base, this table has all it takes to refresh the look and feel of your setting. Its black finish is just perfect and adds color to service. Dimensions: 36".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 16in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stone |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376310 |
| Product UPC: | 4512822894799 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Marble Pedestal Coffee Table |
| 36 Round Glass Metal Marble |
| Marble Pedestal Coffee Table |
| Glass Metal Marble Pedestal Coffee |
| Round Glass Metal Marble Pedestal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,529.41
-65%$1,529.41
$535.29More Images





36' Round Glass Top Metal and Marble Pedestal Coffee Table By Homeroots
Turn your living room to a complete abode with this delectable coffee table. Having a stunning design that comprises a glass top and marble pedestal base, this table has all it takes to refresh the look and feel of your setting. Its black finish is just perfect and adds color to service. Dimensions: 36".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 16in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stone |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376310 |
| Product UPC: | 4512822894799 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Marble Pedestal Coffee Table |
| 36 Round Glass Metal Marble |
| Marble Pedestal Coffee Table |
| Glass Metal Marble Pedestal Coffee |
| Round Glass Metal Marble Pedestal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Turn your living room to a complete abode with this delectable coffee table. Having a stunning design that comprises a glass top and marble pedestal base, this table has all it takes to refresh the look and feel of your setting. Its black finish is just perfect and adds color to service. Dimensions: 36".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 16in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stone |
| Top Material: | Solid Manufactured Wood |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376310 |
| Product UPC: | 4512822894799 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Marble Pedestal Coffee Table |
| 36 Round Glass Metal Marble |
| Marble Pedestal Coffee Table |
| Glass Metal Marble Pedestal Coffee |
| Round Glass Metal Marble Pedestal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























